Konsultuojame tėvus, auginančius vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimų

Rekomendacijos tėvams, auginantiems vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimų

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro Sutrikusios raidos skyriaus specialistai parengė rekomendacijas tėvams, auginantiems įvairiapusių raidos sutrikimų turinčius vaikus.

Šiame leidinyje rasite informaciją apie Lietuvoje teikiamas paslaugas šeimoms, auginančioms vaikus turinčius įvairiapusių raidos sutrikimų, taip pat apie vaikų ugdymą, „draugiškas“ ugdymo įstaigas bei bendras rekomendacijas padėsiančias suprasti kaip tinkamai ugdyti vaiką namuose, pritaikius aplinką ir prisitaikius prie pagrindinių vaiko poreikių.

Simbolių rinkinių papildymai, skirti komunikatoriams GoTalk 4+, GoTalk 9+, GoTalk 20+, Quick Talker 7

Pakankamai didelė dalis vaikų, kuriems diagnozuotas autizmas, nebendrauja verbaliai. Dėl to reikalingos alternatyviosios ir augmentinės komunikacijos priemonės. Techninės pagalbos neįgaliesiems centras, aprūpina vaikus komunikatoriais GoTalk 4+, GoTalk 9+oTalk 20+, tėvams pateikus prašymą raštu. Kartu pateikiami simbolių / paveikslėlių rinkiniai. Vis dėlto dažnai tie rinkiniai netinkami, nes paveikslėliuose vaizduojami daiktai ir veiklos vaikams nėra aktualūs, todėl Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus secialistai papildė šiuos rinkinius simboliais, kurie padėtų vaikams kasdienėje veikloje išreikšti savo norus, poreikius, atsakyti į mokytojo ar specialisto klausimus. Simbolių rinkinius gali naudoti tėvai namuose ir mokytojai bei specialistai darželyje / mokykloje. Svarbu įrašyti atitinkamus paveikslėlių pavadinimus vadovaujantis prie komunikatoriaus pridedama instrukcija.
Simbolių rinkinio papildymas komunikatoriui GoTalk 4+
Simbolių rinkinio papildymas komunikatoriui GoTalk 9+
Simbolių rinkinio papildymas komunikatoriui GoTalk 20+
Simbolių rinkinio papildymas komunikatoriui Quick Talker 7

Autizmo spektro sutrikimai – rekomendacijos, leidiniai, vaizdo medžiaga apie autizmą

Skiltyje „Autizmas“ rasite leidinius, žurnalus, įvairią vaizdo medžiagą apie autizmą. Juose rasite informacijos apie vaikų, turinčių autizmą, sensorinius, socialinius, elgesio sunkumus, susipažinsite su rekomenduojamomis metodikomis darbui su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimų. Pateikiama medžiaga leis geriau suprasti autizmą, jo stipriąsias puses, pasirinkti efektyviausius ugdymo metodus.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras
Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyrius

Ateities g. 44, 06329 Vilnius

+370 677 58544, +370 5 2484100

info@srvks.lt, rastine@lasuc.lt

www.srvks.lt, www.lasuc.lt

G-BC3BY0ZY5