Kaip ugdyti vaiką, kuriam diagnozuotas autizmas?

Pedagogams ir švietimo pagalbos specialistams: metodinė, vaizdinė medžiaga ir rekomendacijos

Vaiko, kuriam diagnozuotas autizmas, ugdymas

Jei ugdote vaiką, kuriam diagnozuoti įvairiapusiai raidos sutrikimai (autizmas) ar kiti raidos sutrikimai, greičiausiai kyla nemažai klausimų ir tokių iššūkių, kuriuos įveikti nepadeda įprasti ugdymo metodai. Šie vaikai gali turėti kalbos, komunikacijos sunkumų, neįprastai reaguoti arba bendrauti. Tokie vaikai įvardijami kaip sunkaus elgesio vaikai, kuriuos lydi elgesio ir emocinės problemos. Tačiau nereta elgesio ir emocinių problemų priežastis yra neįveikiami aplinkos reikalavimai, kurie kelia vaikui nerimą, stresą ir sensoriniai dirgikliai.

Pedagogams gali kilti klausimas, kaip ugdyti autizmą turinčius vaikus? Kaip tinkamai paruošti aplinką, struktūruoti  veiklas? Ką daryti, jei vaikui dažnai pasireiškia elgesio ir emociniai sunkumai? Kaip sumažinti nepageidaujamo elgesio apraiškas? Jei vaikas turi ypatingų sensorinių poreikių, kaip išvengti bereikalingų dirgiklių, kokias pagalbines priemones galima būtų panaudoti ugdymo procese?

Į šiuos ir daugelį kitų klausimų, kurie kyla ugdant vaiką, kuriam diagnozuoti įvairiapusiai raidos sutrikimai, t.y. autizmas, padės atsakyti ir Jus konsultuos Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus specialistai. Nemažai atsakymų galite rasti svetainėje pateiktuose leidiniuose, metodinėse rekomendacijose bei vaizdo medžiagoje.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras
Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyrius

Ateities g. 44, 06329 Vilnius

+370 677 58544, +370 5 2484100

info@srvks.lt, rastine@lasuc.lt

www.srvks.lt, www.lasuc.lt

G-BC3BY0ZY5